T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / AKHİSAR - Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Nis

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Mehmet ŞAHİN ve Akhisar ilkokulu Müdürü Sayın Ahmet TAŞCI yetim kardeş projesi ile ilgili öğrencilerimizi bilgilendirme semineri vermişlerdir.

Nis

TEB bankasi ile işbirligi protokolu geregince Finansal Okuryazarlik Eğitimi 5 Nisan günü saat 14:00 de tüm okul öğretmenlerimize Süleyman SOLAK Bey tarafindan verilmiştir.

Nis

Okulumuz ile TYH Tekstil arasında hazırlanan "Okul Sanayi Işbirliği Protokolü" Sn Kaymakamımız Kaan PEKER, İlçe Milli Eğitim Müd. Süleyman MERMER, TYH Tekstil Yönetim Kurulu Bşk. S. Mehmet KAYA´nın katılımlarıyla okulumuzda imzalanmıştır. Protokol ile geleceğimizin anneleri olan kızlarımız mezun olduklarında direkt TYH Tekstilde işe başlayacaklardır.

Mrt

Zeynep Gülin Öngör Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğrencilerinin oluşturduğu "GRUBAL ENFEKSİYON" isimli tiyatro ekibi, Manisa Gençlik Merkezi tarafından Gençlik Merkezleri arasında düzenlenen "Hayallerini Sahneye Taşı" adlı kısa oyun yarışmasına katılıp büyük bir başarı elde ederek Manisa üçüncü olmuştur.


Oyunun sahnelenmesinde bu ekibe okul Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Zeynep Şelale ZEYBEK, Okyay Fevzi KANIK ile Çocuk Gelişimi Öğretmeni Funda Oy BAŞKURT, sahne öncesi hazırlıklarında ise Çocuk Gelişimi Öğretmeni Nur ONUR eşlik etmiştir.


Mrt

"Eğitimde Hedef ve Kendine Güven" semineri Eğitimci - Yazar Kadir KESKİN tarafından verilen seminerin konusu oldu.

Mrt

8 Mart 2017 tarihinde okulumuzda kariyer günleri kapsamında Meslek Tanıtımı, KOSGEP ve İşyeri açma konulu seminer çalışması yapıldı...


Şbt

Kız satranç takımımız il 2.´si olarak büyük bir başarı elde etti. Başarıda payı büyük olan Metin POYRAZ bu başarının 3 senelik çalışmanın ürünü olduğunu belirterek öğrencileriyle böyle bir okulda çalıştığı için son derece gururlu olduğunu dile getirdi. İngilizce öğretmenimiz POYRAZ bundan sonra düzenlenecek turnuvalarda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu dile getirdi.

Şbt

Manisa Gençlik Merkezlerinin düzenlendiği Vatan Sevgisi temalı şiir okuma yarışmasında öğrencimiz Asya BİÇİCİ, Cahit KÜLEBİ´nin Mustafa KEMAL´in Mangası şiirini okuyarak izleyici ve jüriyi mestetti. Ege Bölgesi Grup birinciliği yarışması 26 Nisan´da İzmir´de yapılacak olup öğrencimiz Asya BİÇİCİ Manisayı temsil edecektir. Emeği geçen Şelale ZEYBEK öğretmenimize teşekkürlerimizi sunarız.

Şbt

Akhisar Özel Yediiklim eğitim kurumları YGS ve KPSS tercihleri konusunda bilgilendirmelerde bulunmuştur.

Şbt

Kaymakamımız Sayın Kaan PEKER okulumuzda yapımı başlayan akıllı spor ve konferans salonu hakkında bilgi almıştır.

Ock

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 1. Dönemi sonuda karnelerimizi, belgelerimizi dağıttık. Bunun yanında sportif faaliyetlerde kazandığımız madalya ve kupamızı Zeynep Gülin ailesi olarak gururla öğrencilerimizle paylaştık. Müdüremiz Nazan hanımefendinin sevgi dolu anlamlı mesajı ile karne törenimiz son buldu. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyoruz...

Ara

Sunucularımız Z.Şelale ZEYBEK ve O.Fevzi KANIK, konuşmacımız Reyhan GÜLSERP slayt hazırlayıcımız H.İbrahim SARI ile Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretmenleri ve okulumuzun öğrencileri sayesinde 10 Aralık İnsan Hakları İlçe Programımızı büyük bir başarıyla gerçekleştirdik. Törenimiz İlçe kaymakamımız Kaan PEKER ve protokolün katılımıyla 8 Aralık Perşembe günü Parkiçi Sinema Salonunda gerçekleşti. Programda oratoryo, şarkılar, işaret dili ile konuşma ve afiş sergisi yer aldı.

Ara

Okulumuz Edebiyat Öğretmenleri Hasan KOCAOĞLU ve Zeynep ÖZDEMİR sorumluluğunda düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü büyük bir coşkuyla kutlandı. Skeçler, şiirler, oratoryo ve geçen sene mezun olan Nafiye BALCAN´ın duygusal konuşması törende yer alan bazı etkinliklerdi. El Sanatları bölümü öğrencileri de hazırladıkları hediyelerini tören sonunda tüm öğretmenlerimize armağan etmiştir. 

 

Kas

Ulusumuzun kurucusu büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK okulumuzda "Son Balo" temalı etkinlikle anıldı. Törende konuşmalar, şiirler, şarkılar ve zeybek gösterisi sergilendi. Törende emeği geçen Okyay Fevzi KANIK, Selda ÇETİNKAYA, Haluk GÜVEN ve Nur ONUR öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Eyl

Taşımalı Yemek İhalesini alan okulumuzda düzenlenen davete Manisa Milletvekilimiz, Akhisar Kaymakamımız, Akhisar Belediye Başkanımız ve Protokol üyelerimiz katılmışlardır.